Prvi je ljubavni odnos ustvari mjesto potpune ranjivosti – biologija nas tjera na akciju i na otvaranje, što samo po sebi donosi i veliki rizik i strah (da ćemo biti odbačeni) i nadu (da ćemo biti prihvaćeni). Sve što tom iskustvu zaljubljivanja i prvih veza pripada može obilježiti naše kasnije odnose.
Virtualni svijet. Platforme za upoznavanje, društvene mreže. Izmjenjivanje poruka, intenzivno, često jako brzo i vrlo intimno. Drugačije je. Tajnovitije. Za mnoge i sigurnije, barem prije prvog susreta uživo, ako se dogodi. Ili se dogodi ghosting. Netko naprosto nestane.
Je li moguće da smo svi, i kolektivno i osobno, negdje duboko u sebi svjesni da nismo ravnopravni?
Ljubomora i zavist dolaze nam reći što to mi ustvari želimo i trebamo. Prava je istina da uglavnom želimo više ljubavi. Kako je dobiti?
U našoj se kulturi često briga za sebe i postavljanje zdravih granica doživljava sebičnim ponašanjem pa nije neobično misliti kako nije u redu imati osobne granice ili malo znamo kako ih uopće izgraditi.
Možeš sve što hoćeš?! Nikad ne odustani?! Velik trud uvijek vodi do uspjeha?! Posebna si i unikatna u ovom svijetu?!
Otprilike 50% ljudi odluči iskoristiti priliku „nova godina - novi ja“. Misaonu listu odluka krenemo kreirati najčešće između prvog puštanja Marry Xmas na lokalnima radio stanicama i novogodišnjeg slavlja. Bilo bi dobro riješiti se vlastitih duhova. Opet. I ove godine.
Negdje sam već znala da je moj nedolazak obiteljski skandal par excellence, već s prelaskom kućnog praga osjetila sam da se o meni puno pričalo. Povrijedila sam sve usmene regule i zakučasta obiteljska pravila te započela život izvan blagdanskih zakona.